O nas

Historia firmy

Jesteśmy łódzką firmą która powstała w grudniu 2017 roku jako mały startup, a zaledwie po 3 miesiącach już sprzedawaliśmy pierwsze oprawy przemysłowe. Od początku naszym zamysłem było to żeby nasze lampy były w 100% wytwarzane w Łodzi z polskich komponentów tak aby znacznie skrócić czas oczekiwania oraz ułatwić wspólną komunikację.

 

oś_czasu.png

Po pierwszych sukcesach naszej lampy przemysłowej pozytywnie zaskoczył nas tak wysoki poziom oszczędności energii (do 90%). Chcąc się przyczynić do programu "Europejski Zielony Ład" zdecydowaliśmy się stworzyć oprawę szklarniową (HORTI), która pozwoli na zwiększenie ilości oraz jakości plonów przy znacznej oszczędności energii. Modernizując nawet 1 hektar szklarni, dzienna oszczędność sięga nawet 2000 zł. 

 

Zainteresowani tematem fotobiologii oraz chęcią "odczarowania" złej reputacji technologii LED rozpoczęliśmy dynamiczny rozwój poprzez zatrudnienie grupy naukowców oraz prowadzenie własnych badań w CBR Bilberry. Widząc ogromne zainteresowanie tą tematyką postanowiliśmy stworzyć oprawę badawczą (VARIO), która jest jedyną na świecie technologia umożliwiającą sterowaniem spektrum w czasie rzeczywistym.

W niecałe 3 lata, z 2-osobowej firmy działającej w piwnicy, stworzyliśmy imperium doskonałej technologii oświetlenia jednocześnie utrzymując konkurencyjną cenę.

Nasza misja

Po kilku latach działania w branży szklarniowej i technologii oświetlenia, zauważyliśmy jak bardzo niekorzystną reputację ma oświetlenie LED. Spowodowane jest to brakiem wiedzy producentów tego typu oświetlenia przy prawidłowym doborze widma światła do poszczególnej rośliny. Za cel obraliśmy sobie odczarowanie tej złej aury poprzez prowadzenie szeregu badań i naukowe podejście do technologi oświetlenia. 

Dodatkowo, jesteśmy zespołem stworzonym z młodych ludzi, świadomych potrzeb XXI w. i pragniemy przyczynić się do ochrony środowiska. Modernizując 1 ha szklarni oszczędzamy rocznie energię, która mogłaby zasilić ponad 2000 gospodarstw domowych.

Dodatkowe projekty

Bilberry, poza oprawami przemysłowymi, badawczymi oraz szklarniowymi, angażuje się w inne projekty takie jak:

       
           Lampa UV do paznokci z firmą Indigo Nails

 

           Lampa UV do oczyszczania powietrza we współpracy z UV-EL GmbH & Co.KG

 

           Spektroradiometr Bilberry

 

           Lampa do oczyszczania ścieków z WiK Opole Sp. z o.o.

 

           System IoT Bilberry​

Bilberry na świecie

Nasze oprawy cieszą się zainteresowaniem nie tylko w Polsce ale również w Europie. Współpracują z nami producenci roślin, przedsiębiorstwa oraz instytuty badawcze (m.in. Uniwersytet Cambridge). Zrealizowaliśmy dotychczasowo kilkanaście projektów, a następne realizacje są w toku. Coraz większe zainteresowanie naszą technologią, wiedzą i doświadczeniem pozwala na ciągły rozwój firmy.

1.png

Chciałbyś wiedzieć coś więcej? Skontaktuj się z nami